Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Programy arrow Kino ŠUMAVA
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Program Kino ŠUMAVA | Tisk |

ŘÍJEN


úterý 31. 10. 2017, 20.00

O těle a duši O těle a duši

www.csfd.cz/film/485355-o-tele-a-dusi/

Drama, Maďarsko, 2017, 116 min
Režie: Ildikó Enyedi
Scénář: Ildikó Enyedi
Kamera: Máté Herbai
Hudba: Ádám Balázs

Hrají: Morcsányi Géza, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider, Ervin Nagy, Zsuzsa Járó, Attila Fritz, Rozi Székely, Nóra Rainer-Micsinyei, Pál Mácsai, Éva Bata

Neobvyklá jateční romance lyricky i syrově vypráví o nalézání lidského pouta na těch nejméně pravděpodobných místech. V jádru jde o nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí – stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu, a mladé uzavřené kvalitářky masa s dokonalou pamětí, ale nepřekonatelnou fóbií z tělesného kontaktu i potenciálního citového vzplanutí.


LISTOPAD


úterý 7. 11. 2017, 20.00

Chlapi nepláčou Chlapi nepláčou

www.csfd.cz/film/518223-chlapi-neplacou/

Drama, Bosna a Hercegovina / Slovinsko / Chorvatsko / Německo, 2017, 98 min
Režie: Alen Drljevic
Scénář: Alen Drljevic, Zoran Solomun
Kamera: Erol Zubcevic
Hudba: Dado Jehan

Hrají: Emir Hadžihafizbegović, Leon Lučev, Izudin Bajrovic, Miralem Zupcevic, Ermin Bravo, Ivo Gregurevic, Boris Isaković, Primoz Petkovsek

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii. V atmosféře obrovského prázdného hotelu vyplouvají na povrch ty nejhlubší rány minulosti, zasazené rodinou či válečnou zkušeností. Slovinský terapeut, který má skupinu na starosti, jen obtížně zvládá nebezpečně třaskavou směs, kterou může okamžitě zažehnout každé slovo vyřknuté bez rozmyslu nebo jen zdánlivě křivý pohled.


úterý 14. 11. 2017, 20.00

Čtverec Čtverec

www.csfd.cz/film/501386-ctverec/

Drama / Komedie, Švédsko / Německo / Francie / Dánsko, 2017, 142 min
Režie: Ruben Östlund
Scénář: Ruben Östlund
Kamera: Fredrik Wenzel

Hrají: Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary, Sofie Hamilton, Christopher Læssø, John Nordling

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř něj platí pravidlo naprosté rovnosti a tolerance. Společně s PR agenturou hledá muzeum ideální strategii, jak v roztržitém a událostmi zavaleném mediálním prostoru celou akci zviditelnit. A podobně jako celá švédská společnost se i konceptuální výstava začíná utápět v bizarním zmatku, který definuje napětí mezi liberálními hodnotami, egoismem a sobectvím. Vítejte ve čtverci jménem současná Evropa.


úterý 21. 11. 2017, 20.00

Vážený občan Vážený občan

www.csfd.cz/film/417958-vazeny-obcan/

Drama / Komedie, Argentina / Španělsko, 2016, 117 min
Režie: Gastón Duprat, Mariano Cohn
Scénář: Andrés Duprat
Kamera: Mariano Cohn
Hudba: Toni M. Mir

Hrají: Oscar Martínez, Nora Navas, Iván Steinhardt, Dady Brieva, Andrea Frigerio, Gustavo Garzón

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Autor, který si vyslouží takové uznání, už dávno není provokatér, ale jen spořádaná položka v kánonu. Zhrzený Daniel se uzavře přede všemi, přestane psát a zatvrzele odmítá pozvání na prestižní akce, rozhovory i setkání. Cosi se v něm zlomí ve chvíli, kdy mezi přívalem oficiálních listů nalezne nenápadné psaní z rodného argentinského zapadákova, odkud kdysi utekl. Má mu být přidělen čestný titul váženého občana.Vrátí mu rodné město chuť psát, nebo jen posílí jeho samotářství?


úterý 28. 11. 2017, 20.00

Nerodič Nerodič

www.csfd.cz/film/439010-nerodic/

Dokumentární, Česko, 2017, 80 min
Režie: Jana Počtová
Scénář: Jana Počtová
Kamera: Ferdinand Mazurek, Petr Koblovský, Jana Počtová

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film ukazuje šest různých příběhů, šest názorů na rodičovství a s nimi šest různých forem rodin. Někdo z nich se pro své pojetí rodiny rozhodl, někdo k ní postupně došel, pro někoho nebyla jiná volba a někomu to prostě nevyšlo. Někdo by to možná udělal jinak, jiný si stojí za svým, někdo je šťastný a jiný zas frustrovaný. Všichni ale svým příběhem zastupují řadu jiných příběhů a rodin, které jsou těm jejich podobné.