Městské kulturní středisko Vimperk

 Úvod arrow Programy arrow Kino ŠUMAVA
Léto pod boubínem
reklama IT Profi s.r.o.
Internetový turistický portál
Prachaticko News

facebook-logo.png

najděte si nás na Facebooku

Restaurace Vodník
Pizzerie Marco
Hotel Zlatá Hvězda
vavi.cz
NP Šumava
Ama
Cukrárna
Pivovar
Český rozhlas
Program Kino ŠUMAVA | Tisk |

KVĚTEN


úterý 1. 5. 2018, 20.00

Bratři Lumiérové Bratři Lumiérové

www.csfd.cz/film/455626-bratri-lumierove/prehled

Dokumentární, Francie, 2017, 87 min
Režie: Thierry Frémaux
Scénář: Thierry Frémaux

Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více jak 120 roky bratři Louis a Auguste Lumiérové, vynálezci kinematografie. Jejich filmy (každý v délce 50 sekund), precizně zrestaurované na digitální promítaní, jsou mimořádně cenným svědectvím o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století.


úterý 8. 5. 2018, 20.00

Foxtrot Foxtrot

www.csfd.cz/film/536380-foxtrot/prehled/

Drama, Izrael / Německo / Francie / Švýcarsko, 2017, 113 min
Režie: Samuel Maoz
Scénář: Samuel Maoz
Kamera: Giora Bejach
Hudba: Amit Poznansky

Hrají: Lior Ashkenazi, Sarah Adler, Yehuda Almagor, Shira Haas, Irit Kaplan, Firas Nassar, Karin Ugowski

Snímek Foxtrot zprostředkovává surreálnou armádní zkušenost mladých vojáků a zabývá se tématy viny, ztráty a traumat, která se v izraelské společnosti přenášejí z generace na generaci. To vše originálním vypravěčským způsobem, který je prostoupen citem pro krásu, absurditou a jemným humorem. Díky svému protiválečnému vyznění vzbudil snímek ve své rodné zemi silné kontroverze.


úterý 15. 5. 2018, 20.00

Nic jako dřív Nic jako dřív

www.csfd.cz/film/571425-nic-jako-driv/prehled/

Dokumentární, Česko, 2017, 92 min
Režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská
Kamera: Lukáš Kokeš
Hrají: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská

Je jim 19 let a žijí obyčejné životy teenagerů dospívajících v českém pohraničním maloměstě, kde všichni čtyři navštěvují stejnou školu. Film zachycuje Tea, Renatu, Aničku a Nikolu v situacích, kdy jejich středoškolskou bezstarostnost pomalu střídá úzkost z blížícího se vykročení do světa dospělých. Každý sám čelí důležité životní výzvě, na jejímž konci už nic nebude jako dřív. A nejde přitom jen o maturitu. Kdo z nich tváří v tvář nové zodpovědnosti obstojí, kdo z nich skutečně dospěje?


úterý 22. 5. 2018, 20.00

Na konci světa Na konci světa

www.csfd.cz/film/478427-na-konci-sveta/prehled/

Drama / Romantický, Velká Británie, 2017, 104 min
Režie: Francis Lee
Scénář: Francis Lee
Kamera: Joshua James Richards

Hrají: Josh O'Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones, Ian Hart, Harry Lister Smith, Melanie Kilburn, Patsy Ferran

Johnny Saxby pracuje od rána do večera na zastrčené farmě svých rodičů. Frustraci z osamělosti si vybíjí destruktivní konzumací alkoholu v místní hospodě a příležitostným sexem. Ve chvíli, kdy se na farmu dostává atraktivní rumunský pomocník Gheorghe začíná být Johnny konfrontován s emocemi, které nikdy dříve nepocítil. Během sezóny jehňat spolu oba dva začínají pracovat stále intenzivněji a stejně intenzivně se začíná vyvíjet jejich osudový vztah, který může oběma navždy změnit život.


úterý 29. 5. 2018, 20.00

Ztratili jsme Stalina Ztratili jsme Stalina

www.csfd.cz/film/441489-ztratili-jsme-stalina/prehled/

Komedie, Velká Británie / Francie / Belgie, 2017, 106 min
Režie: Armando Iannucci
Předloha: Fabien Nury (kniha)
Scénář: Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider
Kamera: Zac Nicholson
Hudba: Christopher Willis

Hrají: Steve Buscemi, Jason Isaacs, Olga Kurylenko, Jeffrey Tambor, Simon Russell Beale, Andrea Riseborough, Paddy Considine, Rupert Friend, Michael Palin, Dermot Crowley, June Watson, Elaine Claxton, James Barriscale, Paul Whitehouse, Tom Brooke, Paul Ready, Roger Ashton-Griffiths

5. března 1953 umírá muž. Tím mužem je Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Vždyť Lenin byl, je a bude vždy živý. Proč by nemohl i Stalin? Během jeho života se soustředili především na to, jak jej přežít. A teď se začnou naplno projevovat absurdní a pokřivené charaktery všech těchto Stalinových pohrobků. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru.